Zakup koparki do bitcoinów

Zakup koparki do bitcoinów

Giełda kryptowalut prężnie się rozwija. Co jakiś czas pojawiają się nowe kryptowaluty, a istniejące wcześniej zmieniają swoje kursy z naprawdę dużą częstotliwością. W jednym momencie kurs może rosnąć, aby potem nastąpił zdecydowany krach. Potem sytuacja znowu się poprawia i tak bez końca. Jednakże nie tylko możemy kupować lub sprzedawać kryptowaluty takie jak bitcoin, ale także samodzielnie je wykopywać.

Koparka zwiększa przychody

koparka do bitcoinPotrzebny jest jednak do tego sprzęt o naprawdę wysokiej mocy obliczeniowej. Wszystko po to, aby skróty SHA-256 wymagane do zatwierdzenia bloku transakcji, były jak najszybciej obliczane. Szacuje się, że program realizujący algorytm dla bloków, których wielkość wynosi 1 MB, może obliczyć około 66 milionów skrótów w czasie jednej sekundy, jeżeli posiada konkretne podzespoły sprzętowe. Właśnie w zależności od wykorzystywanego sprzętu możemy uzyskać wzrost wydajności lub też nie. Dlatego osobom wydobywającym bitcoiny zależy nam tym, aby posiadać maszyny o jak najlepszej mocy obliczeniowej. Są to tak zwane koparki – możemy je kupić od firmy zewnętrznej, która będzie je obsługiwać w swojej serwerowni. Co oferują takie firmy? Koparka do bitcoin może pozwolić na uzyskanie dziennego przychodu około 10 dolarów. W perspektywie miesiąca mamy już do czynienia z 300 dolarami, a więc około 1000 złotych.

koparka do bitcoinW perspektywie roku będzie to już 12 tysięcy złotych. Podczas gdy inwestycja jest jednorazowa – zakup koparki, a potem pieniądze robią się same. Zarabiamy bez żadnego wysiłku. Dlatego kusi to wiele osób. Zazwyczaj firmy oferują swoje koparki w zamian za na przykład 30% wydobycia. Wydaje się dużo, jednakże nie musimy martwić się o – miejsce w serwerowni o wysokim standardzie, o kosz prądu, a także o koszt chłodzenia. Takie koparki przecież chodzą 24 godziny na dobę i jest to sprzęt o niebywale wielkiej mocy obliczeniowej, dlatego chłodzenie jest tutaj niezmiernie ważne. Inaczej maszyna nie wytrzymałaby po prostu pracy. Nie musimy też martwić się, że coś się popsuje i urządzenie pozostanie niesprawne, przez co nie będziemy zyskiwać – decydując się na współpracę z taką firmą od koparek, zapewnia ona dwudziestoczterogodzinny codzienny nadzór nad maszynami.

W ten sposób problemy właściwie nie pojawiają się, ponieważ są usuwane od razu. Ponadto w obowiązkach takiej firmy jest zapewnienie ochrony przed atakami hakerskimi, dlatego nie musimy martwić się też o bezpieczeństwo wydobytych bitcoinów. Bez wątpienia zakup koparki do bitcoinów to ciekawa opcja dla tych, którzy mogą sobie na to pozwolić.

Dodaj komentarz

Close Menu