Wymiana szybki w telefonie komórkowym

Wymiana szybki w telefonie komórkowym

Otaczająca nas zewsząd technologia skutkuje m.in. tym, że praktycznie każdy z nas posiada dziś nowoczesny smartfon wyposażony w duży, dotykowy ekran. Ultra-smukłe wyświetlacze przekraczające rozmiar siedmiu cali, charakteryzują się jednak tym, że stosunkowo niepewnie leżą w dłoni. Upadek telefonu komórkowego z nawet nieznacznej wysokości może natomiast skutkować tym, że szybka naszego telefonu pęknie.

Zbita szybka do wymiany

wymiana szybki Uszkodzony wyświetlacz nie tylko prezentuje się wówczas niezbyt zachęcająco, ale może on również negatywnie wpływać na ogólne użytkowanie naszego telefonu. Na całe szczęście na rynku funkcjonuje dziś wiele firm, które specjalizują się w naprawie rozbitych szybek. Choć salony oferujące wyżej przytoczoną usługę funkcjonują dziś na terenie całej Polski, to jednak nie ulega wątpliwości, że najwięcej tego typu firm działa obecnie w dużych miastach. Idealnym przykładem potwierdzającym ów fakt jest niewątpliwie stolica – wymiana szybki w Warszawie to zazwyczaj czysta formalność. Przed wybraniem stosownego salonu specjalizującego się w naprawie telefonów komórkowych, warto jednak uprzednio zapoznać się z opiniami innych klientów, którzy korzystali z tego typu usług przed nami. Z pomocą przychodzi nam wówczas internet, w którym możemy szybko wyszukać opinie na temat interesującego nas salonu.

Ile kosztuje wymiana szybki u specjalisty? Ciężko jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ koszt ten uzależniony jest ściśle od rodzaju konkretnego uszkodzenia oraz jego rozległości. Pamiętajmy również o tym, że cena wymiany szybki może się również różnić w zależności od marki danego telefonu. Niektóre wymienne komponenty (np. wykorzystywane w telefonach marki Apple) ciężko bowiem zastąpić znacznie tańszymi replikami, co automatycznie wpływa na cenę wykorzystanych podczas wymiany materiałów. Podczas wyboru wymiennego szkła należy również zwracać szczególną uwagę na to czy wymienny model szybki wykonany jest z wysokiej klasy szkła hartowanego. Tylko tego typu materiał zapewni naszej komórce najlepszą, kompleksową ochronę, co automatycznie wpłynie na to, że nasza szybka nie pęknie równie szybko. Na samym końcu warto również zaznaczyć, że proces wymiany szybki może trwać zaledwie kilkanaście minut.

Czas ten, podobnie jak w przypadku ceny wymiany, również uzależniony jest ściśle od stopnia uszkodzenia oraz tego czy uszkodzeniu w istocie uległ jedynie ekran czy również system dotykowy. Możemy być jednak pewni, że warszawskie salony uporają się z nawet najbardziej rozległymi uszkodzeniami telefonu w zaledwie kilka dni. Naprawiony telefon szybko odzyska więc dawną sprawność.

Dodaj komentarz