Ryzyko korzystania z telefonu przez dziecko

Ryzyko korzystania z telefonu przez dziecko

Internet jest czasem nazywany „oknem na świat”. Z całą pewnością to określenie okazuje się wyjątkowo trafne, ponieważ dostęp do sieci sprawia, że można znaleźć treści na niemalże każdy temat. Wiadomości, edukacja, wartościowa rozrywka, książki, a także kontakt ze znajomymi. Internet umożliwia skuteczny dostęp do wszystkiego, czego się chce. Nie należy jednak zapominać o jego ciemniejszych stronach, na które mogą natknąć się dzieci.

Podsłuch jako forma kontroli rodzicielskiej

wielozadaniowy podsłuch do telefonuMimo że cyberprzestrzeń wykazuje się niezaprzeczalnie wieloma zaletami, ze względu na możliwość dodawania na jego serwery treści przez każdą osobę, można też natknąć się na materiały nieodpowiednie dla dzieci. Wśród nich znaleźć można brutalne, pełne nagości lub namawiające do czynów zabronionych strony, grafiki, filmy czy też wpisy. Anonimowość, która jest charakterystyczna w internecie dla każdego użytkownika, również nie jest optymistyczna, gdyż w taki sposób niepełnoletni użytkownik może zostać nawet oszukany. Jako że smartfon jest obecnie urządzeniem posiadanym przez większość młodych ludzi, warto go odpowiednio spersonalizować lub wybrać jeszcze inne rozwiązanie. Zwykła blokada rodzicielska to może być za mało, a więc skutecznym rozwiązaniem okaże się wielozadaniowy podsłuch do telefonu. Najczęściej jest to specjalna nakładka na każdy z systemów telefonu.

podsłuch na telefonAplikację tę można zainstalować samodzielnie lub zaopatrzyć się w smartfon z zainstalowaną już nakładką. Taki telefon można na przykład wręczyć w prezencie dziecku albo poważnie z nim porozmawiać informując, dlaczego rodzic zdecydował się na taki właśnie krok. Wielozadaniowy podsłuch do telefonu jest sparowany z komputerem, za pomocą którego umożliwione jest zdalne jego sterowanie. I tak można, chociażby sprawdzać wiadomości wysłane i odbierane na portalach społecznościowych, udostępniane oraz pobierane treści, historie przeglądania stron, a w wyjątkowych sytuacjach włączanie oraz wyłączanie kamery i mikrofonu czy nawet sterowanie dostępem do aplikacji, czy funkcji. Podsłuch umożliwia również kontrole telefonu w trybie na żywo, a także namierzanie smartfona za pomocą nadajnika GPS.

Podsłuchy do telefonu są nowoczesnymi aplikacjami, które z całą pewnością pozwolą na kontrolę aktywności dziecka w sieci. Tego typu rozwiązanie jest swego rodzaju rozwinięciem idei blokady rodzicielskiej, rozszerzając jej funkcjonalność i wszechstronność na bardzo szeroki zakres. Z całą pewnością tego typu rozwiązanie uniemożliwi korzystanie przez dziecko z internetu w sposób niewłaściwy, a nawet zagrażający jego zdrowiu psychicznemu.

Dodaj komentarz