Przywrócenie zdjęć usuniętych z karty SD

Przywrócenie zdjęć usuniętych z karty SD

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy ma już niemal każdy. Jesteśmy po prostu uzależnieni od smartfonów i korzystamy z nich na co dzień. Chociaż niesie to ze sobą także negatywy, jednakże daje nam również wiele możliwości. Dzięki temu, gdziekolwiek się znajdziemy, możemy na przykład uwiecznić to na zdjęciu.

Przywracanie zdjęć jest proste

profesjonalne odzyskiwanie danychCzasami może zdarzyć się, że przypadkowo natrafimy na naprawdę interesujące wydarzenie – plenerowy koncert czy jakiś występ grupy teatru improwizacji. Warto pozostawić sobie wspomnienia po tych eventach, a zdjęcia to doskonały sposób na to, aby móc po latach przypomnieć sobie, co takiego wtedy się działo. Jednakże korzystając regularnie ze smartfona, może się zdarzyć, że przez przypadek usuniemy zapisane tam zdjęcia. Być może nagle będziemy potrzebowali dodatkowego miejsca na karcie SD na coś innego i nieopatrznie usuniemy właśnie zdjęcia, które jednak chcielibyśmy mieć. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to sytuacja nieodwracalna i już nic nam nie pomoże, jednak nie warto wysuwać takich pochopnych wniosków. Ponieważ w dzisiejszych czasach technologia nam pomaga, a nie stoi przeciwko nam. Dlatego jak najbardziej możliwe jest szybkie przywracanie zdjęć z karty SD i jest to w dodatku zupełnie proste.

przywracanie zdjęć z karty sdWystarczy posiadać odpowiedni program, który jednak oferowany jest przez jego twórców po naprawdę przystępnej dla każdego cenie. Następnie po prostu postępujemy krok po kroku zgodnie z instrukcjami programu. A więc na samym początku wybieramy dysk, z którego usunięto zdjęcia, na których nam zależy, będzie to zatem nasza karta SD (musimy podłączyć telefon do komputera, aby ją widzieć). Uruchomi nam się okno, w którym będą widoczne wszystkie foldery, także te ze skasowanymi danymi. Będziemy mogli zobaczyć nawet miniaturki zdjęć (jeśli nie zależy nam na wszystkich, możemy odzyskać tylko wybrane). I teraz wystarczy po prostu zaznaczyć odpowiednie zdjęcia i wcisnąć przycisk „Odzyskaj”, wybrać katalog docelowy, w którym odzyskane fotografie mają się znaleźć i już! Żadnej filozofii! Jak widać, jest to nadzwyczaj proste, nie trzeba oddawać telefonu do serwisu i płacić za odzyskanie zdjęć, ponieważ pomoc profesjonalistów nie jest nam w niczym potrzebna.

Możemy to zrobić samodzielnie, wystarczy wykupić odpowiedni program, który pozwoli nam na przywrócenie zdjęć usuniętych przez przypadek lub nadpisanych na karcie SD. Konkludując, gdy przez przypadek usuniemy zdjęcia ze smartfona, nie musimy krzyczeć z przerażenia, ponieważ i tak te dane będziemy mogli szybko odzyskać.

Dodaj komentarz