Naprawa telefonów komórkowych czy kupno nowego urządzenia?

Naprawa telefonów komórkowych czy kupno nowego urządzenia?

Usterki techniczne urządzeń mobilnych to zawsze spory problem. Wiadomo, że w przypadkach, gdy telefon jest objęty gwarancją techniczną możemy liczyć na bezpłatną pomoc ze strony oficjalnego serwisu producenta danego urządzenia.

Naprawa telefonów jest trudna

naprawa telefonówW sytuacji, gdy okres gwarancyjny minął, jesteśmy tak naprawdę pozostawieni sami sobie. Skuteczna naprawa telefonów komórkowych wcale nie jest łatwa i ma to oczywiście swoje przełożenie na końcową cenę tego typu usług. W wielu przypadkach podejmowanie próby naprawienia komórki jest po prostu nieopłacalne z punktu widzenia ekonomicznego. Jeżeli jesteśmy posiadaczami telefonu z górnej półki cenowej sytuacja wygląda nieco inaczej. Zaawansowane telefony komórkowe, które plasują się w ścisłej czołówce jeśli chodzi o osiągi i parametry techniczne, potrafią przez naprawdę długi czas utrzymywać swoją cenę rynkową na poziomie zbliżonym do ceny z dnia premiery. Przy takim założeniu możemy spodziewać się, że naprawa będzie opłacalna, gdyż ostateczny koszt będzie stanowił tylko ułamek wartości. Przechodząc dalej, warto też pamiętać o tym, że rezygnacja z naprawy telefonu będzie oznaczała konieczność zakupu nowego. W przypadku urządzeń z górnej półki cenowej będzie się to wiązało z naprawdę sporymi wydatkami. Taka perspektywa może skutecznie skłonić użytkownika do skorzystania z usług serwisowych.

W miastach takich jak Łódź znalezienie odpowiedniego punktu usługowego, w których tego rodzaju tania naprawa telefonów w łodzi mogłaby zostać przeprowadzona nie powinno stanowić zbyt dużego wyzwania. Nieco inaczej wygląda naprawa komputerów ze względu na dużą liczbę firm świadczących usługi informatycznie, a także łatwo dostępne części. Oczywiście wymienione uwarunkowania są związane zazwyczaj z komputerami stacjonarnymi, gdyż naprawa laptopów nie jest już tak bezproblemowa jak mogłoby się wydawać ze względu na ograniczenia w zakresie doboru podzespołów, które często są wdrażane przez producentów. Jeżeli zanosimy do naprawy starszy telefon, który dodatkowo nie plasuje się w czołówce wydajności już w momencie wejścia na rynek to w pierwszej kolejności należy ustalić potencjalny koszt naprawy. Chodzi tutaj oczywiście o całkowity koszt takiej usługi, włącznie ze sprowadzeniem części zamiennych. Drugim krokiem powinno być oszacowanie rynkowej wartości telefonu, który ma być przekazany do naprawy. Ceny niektórych modeli utrzymują się dosyć długo, natomiast te mniej zaawansowane egzemplarze bardzo szybko tracą na wartości.

Trzeba pamiętać o tym, że wybrani producenci stosują w swoich produktach rozwiązania, które utrudniają firmą serwisowym przeprowadzenie skutecznych naprawa i chcą w ten sposób skłonić klienta do zakupu nowego produktu.