Naprawa komputerów – ile trwa, ile kosztuje?

Naprawa komputerów – ile trwa, ile kosztuje?

Zepsuty komputer to zawsze duży problem. Jest to urządzenie, które nie służy jedynie rozrywce (gry, seriale, muzyka), czy komunikowaniu się z innymi (media społecznościowe, poczta e-mailowa), ale bardzo często także pracy. Kiedy komputer się zawiesza, wyłącza się i nie można z niego odzyskać plików to pojawia się problem.

Co obejmuje naprawa komputerów?

naprawa komputerów Dobry serwis komputerowy z pewnością usunie prawie każdą usterkę. Jednak trzeba liczyć się z tym, że naprawa zepsutych komputerów w Bydgoszczy może potrwać nawet więcej niż tydzień i kosztować nawet kilkaset złotych. Wszystko zależy od tego, co jest wadliwe. Często komputery są zawirusowane. Wiele osób uważa, że nie warto wydawać pieniędzy na programy antywirusowe, bo ich sprzętu żaden haker nie tknie. Nie wiedzą oni, że wystarczy wejść na zainfekowaną stronę i już wirus może przedostać się do naszego komputera. Wiele z nich jest stosunkowo niegroźnych, jednak są i złośliwe wirusy, które mogą wykradać nasze dane, czy też spowodować, że komputer przestanie całkowicie działać. Wtedy naprawa komputerów będzie trwać długo. Serwisanci muszą najpierw zlokalizować wirusa, usunąć wszystkie jego pliki, zobaczyć jakie szkody narobił. Czasem niezbędne jest formatowanie dysku.

 

serwis komputerówNastępnie zaleca się zainstalowanie programu antywirusowego, żeby w przyszłości nie doszło do podobnej sytuacji. Taki program można często nabyć w serwisie. Kolejną częstą usterką jest mechaniczne uszkodzenie obudowy lub ekranu komputerowego. Najczęściej nie ma ono wpływu na działanie, to znaczy software nie został uszkodzony. Wymiana takich części nie trwa długo, mimo iż trzeba rozkręcić komputer. Koszt i czas zależy od marki komputera i od tego, jak szybko można zdobyć części zamienne. Cena wzrasta także, jeśli uszkodzona jest wysuwana kasetka na płyty CD, touchpad, czy klawiatura. Wtedy trzeba wymienić więcej elementów, sprawdzić jak działa system. Naprawa może się zatem przeciągnąć na więcej niż siedem dni. Trzecią popularną usterką jest zalanie komputera. Dochodzi do tego przez nieuwagę. Często stawia się kubek z napojem koło laptopa, chwila nieuwagi i picie ląduje na sprzęcie. Wtedy naprawa trwa krótko, jednak nie jest tania. Krótki czas jest spowodowany tym, że trzeba działać szybko. Im bardziej woda będzie wnikać w komputer tym bardziej będzie go niszczyć.

Osuszanie musi przebiegać zatem szybko. Potem jedynie trzeba sprawdzić, czy sprzęt działa. Cena wzrasta, jeśli komputer jest nie do naprawienia, a klient chce odzyskać zawarte na nim dane. To droga usługa, ale jedyna opcja dzięki której nie stracimy wszystkich plików.

Dodaj komentarz