Jak odzyskać dane z komputera lub laptopa?

Jak odzyskać dane z komputera lub laptopa?

Dyski twarde, nośniki PenDrive, czy karty sieciowe często ulegają zniszczeniom. Są to najczęściej uszkodzenia elektroniczne, mechaniczne lub logiczne. Zdarza się również, że użytkownik urządzenia przez pomyłkę przeprowadził formatowanie dysku lub usunął istotne pliki. Czy jest sposób na ich odzyskanie?

Odzyskiwanie danych z komputerów

odzyskiwanie danych z dyskRozwiązań tego typu problemów jest mnóstwo, zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorskich. Gdzie zatem szukać pomocy, kiedy laptop, komputer lub nośnik utraci swoje dane? Jest kilka kluczowych metod, z których użytkownicy najczęściej korzystają. Na rynku dostępnych jest mnóstwo oprogramowań komputerowych, które wspierają naprawę problemu utraty danych. Wśród programów znajdują się zarówno te płatne, jak i całkowicie darmowe. W przypadku tych bezpłatnych, funkcje oprogramowania mogą być znacząco ograniczone. Mimo to programy są często w języku polskim i pomagają w odzyskaniu ręcznie usuniętych plików. Płatne programy należą do bardziej profesjonalnych, jednak i te nie są często w stanie uratować danych z uszkodzonych już nośników. Z pomocą przychodzi kolejna, najskuteczniejsza metoda. Jest nią skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm specjalizujących się w przywracaniu informacji z urządzeń.

odzyskiwanie danych z dyskWspółpracując z tego typu firmami, odzyskiwanie danych z dysku laptopa, komputera stacjonarnego, czy PenDrive’a nie stanowi problemu. Specjaliści najczęściej udzielają bezpłatnych porad telefonicznych i dokonują niezbędnej ekspertyzy. Skorzystanie z tej możliwości oszczędzi sporo czasu, a przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo usuniętym plikom. Firmy mają nie tylko możliwość odzysku danych, ale również naprawy plików pakietów MS Office, czy Open Office. Warto zaznaczyć, że w żadnym z wymienionych sposobów nie ma pełnej gwarancji przywrócenia danych. O ile firmy dysponują niezbędną wiedzą i oprogramowaniem, tak niektóre dane mogą być nieosiągalne. Kluczowe jest zgłoszenie przypadku utraty danych jak najszybciej po wystąpieniu tego zdarzenia. Jeśli zdarzył się wypadek i dane z komputera, laptopa lub nośnika zostały usunięte, istnieje możliwość ich przywrócenia. Jest na to kilka sposobów, tych płatnych i darmowych.

Zanim jednak użytkownik spróbuje własnoręcznie przywrócić pliki, powinien skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów. Tym samym zadba o bezpieczeństwo danych i zwiększy szansę ich odzyskania. W przypadku nieświadomego usunięcia plików, sformatowania dysku lub uszkodzenia nośnika, warto jak najszybciej zgłosić się, w celu odzyskania danych. Ma to ogromny wpływ na możliwości przywrócenia informacji.

Dodaj komentarz