Etapy wdrażania systemów ERP

Etapy wdrażania systemów ERP

Jak wiadomo, wdrożenie każdego systemu informatycznego należy odpowiednio przemyśleć i przygotować pracowników oraz kadrę zarządzającą do wdrożenia.

Jak się do niego przygotować?

Jednym z bardzo ważnych etapów jest określenie zamierzeń a także wyznaczenieEtapy wdrażania ERP celów komputeryzacji przedsiębiorstwa. Nie należy również zapominać o konieczności przeprowadzenia inwentaryzacji otoczenia przedsiębiorstwa w celu łatwiejszego wdrożenia nowości. Kolejną ważną rzeczą jest odpowiednie zaprojektowanie systemu do używanej przez nas konfiguracji sprzętowej i programowej. Warto pamiętać o stworzeniu tak zwanego pilota systemu i odpowiedniego przeszkolenia pracowników. Dzięki temu unikniemy późniejszych problemów. Jest to ważne, ponieważ przestój w pracy przedsiębiorstwa spowodowany problemami z personelem może przedsiębiorstwo sporo kosztować.

Jaki system ERP warto wybrać?

Szczególnie na początku działalności, gdy potrzeby firmy pod tym względem są niewielkie, można sięgnąć po proste systemy, które nie posiadają wielu funkcji, ale w zupełności wystarczają dla małej firmy. Przeważnie najwięcej problemów przedsiębiorcom sprawiają kwestie finansowo-księgowe, dlatego warto sięgnąć po rozwiązanie przeznaczone stricte dla tego celu: webERP. Szerzej o jego zastosowaniu można poczytaj w tym artykule.

Gdy firma się rozrasta, warto pomyśleć o rozwiązaniu profesjonalnym, posiadającym dobre wsparcie techniczne i odpowiednio dostosowanym do najnowszych trendów, co w przypadku darmowego systemu może sprawiać problem. Wśród systemów, które pozwalają na wygodne zarządzanie firmą, wyróżnia się szczególnie Idea, firma, której system modułowy spotkał się z ogromnym uznaniem klientów. Dzięki rozdzieleniu systemu na moduły, które można łączyć w dowolnej konfiguracji, powstało elastyczne, funkcjonalne narzędzie, dające pełną kontrolę nad procesami zachodzącymi w firmie. To nie tylko webowy ERP, ale także specjalistyczne moduły do zarządzania pocztą, sprzedażą, obsługą klientów etc.