Czy warto kupić używany laptop?

Czy warto kupić używany laptop?

Rozwój technologii komputerowej sprawił, że zakup dobrego laptopa wiąże się z całkiem sporym wydatkiem, mogącym poważnie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Gdy potrzebujemy laptop na którym będziemy wykonywać czynności nie angażujące zbytnio jego moce obliczeniowe, przeznaczony do oglądania filmów, słuchania muzyki, przeglądania internetu lub pisania tekstów w edytorze, możemy się zdecydować na sprzęt z niższej półki.

Laptop w korzystnej cenie

laptopy poleasingowe Zaoszczędzi nam to sporą sumę i zapewni rozrywkę na przyzwoitym poziomie, spełni również swoją funkcję w pracy. Jeżeli natomiast komputer będzie używany do obróbki grafiki i filmów, służył do programowania lub innych funkcji potrzebujących znacznych mocy obliczeniowych, rachunek na pewno będzie słony. W obu przypadkach coraz popularniejszą tendencją na rynku wtórnego sprzętu komputerowego jest zakup sprzętu poleasingowego. Komputer taki zawsze jest sprawdzany przez autoryzowany serwis pod kątem bezawaryjności i zużycia komponentów, wgrywany jest także nowy system operacyjny, a wadliwe elementy wymieniane. W zależności od serwisu otrzymamy również gwarancję na określony czas, co pozwoli nam zwrócić lub naprawić niedziałający laptop bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zakupiony laptop poleasingowy powinien być w pełni sprawny, choć może posiadać zewnętrzne ślady użytkowania, co nie powinno nam jednak przeszkadzać w codziennym użytkowaniu.

W porównaniu z ceną nowego sprzętu, również na tym polu wygrywa laptop poleasingowy – jego cena może wynosić nawet połowę nowego, dzięki czemu będzie nas stać na kupienie laptopa w naprawdę bardzo dobrej konfiguracji za niewielkie pieniądze. Również dla potencjalnych kupców komputerów o niższych parametrach technicznych zakup laptopa poleasingowego jest atrakcyjną opcją, pozwalającą zaoszczędzić fundusze, które możemy przeznaczyć na zakup dodatkowych urządzeń peryferyjnych… lub na cokolwiek innego. Dla pewności możemy również przeprowadzić własne testy badające sprawność hardware i software w miejscu zakupu, oczywiście po uprzednim uzgodnieniu tego ze sprzedającym. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych zwrotów i reklamacji, które potrafią być bardzo czasochłonne i stresujące.

Zależnie od potrzeb, możemy również zaopatrzyć nasz świeżo zakupiony laptop poleasingowy w zewnętrzny dysk twardy, podłączany za pomocą złącza USB. Dysk taki możemy używać nie tylko na naszym laptopie, co jest również wygodą, gdy chcemy np. od kogoś zgrać duże pliki nie mieszczące się na pendrive. Nie musimy zabierać laptopa, wystarczy o wiele mniejszy dysk zewnętrzny.

Dodaj komentarz